מתיחת פנים באמצעות חוטים

הרמת פנים באמצעות חוטים

הרמת חוטים היא סוג של הליך בו משתמשים בתפרים זמניים כדי לייצר “הרמה” עדינה אך גלויה בעור. במקום להסיר את עור הפנים הרפוי של המטופל בניתוח, המנתח הקוסמטי פשוט מותח אותו על ידי תפירת חלקים ממנו. המנתח מושך מעט את העור לאחור וכך מרים ומהדק את הפנים. בנוסף להיותם אידיאליים להרמת העור, חוטים נלחמים בהזדקנות בדרך אחרת: על ידי גירוי של “תגובת הריפוי” של הגוף מה שגורם לגוף לכוון נחשולי קולגן גדולים לאזורים המטופלים. זה חשוב בגלל התפקיד החיוני של קולגן בתהליך ההזדקנות.

קולגן מסייע בתמיכה ב”גורמי גדילה “המשפיעים מאוד על מצב העור שלנו. בנוסף לכך שהוא משמש לריפוי פצעים, קולגן עוזר לשמור על עורנו חזק וגמיש. ככל שאנו מתבגרים, גופנו מייצר בהדרגה פחות ופחות קולגן, מה שמוביל לירידה של 80% בעובי העור בערך עד גיל 70. אובדן נפח וכוח זה מהווה גורם גדול ביצירת עודפי עור וקמטים. ככל שהעור נחלש, הוא כבר לא מסוגל לתמוך ברקמות שמתחתיו בצורה מספקת, כלומר כוח המשיכה מושך אותו כלפי מטה ומותח אותו. הזרמת קולגן טרי לעור הפנים כאשר סימני רפיון העור עדיין קלים יכולים לסייע בהפחתת הרפיון (על ידי עיבוי העור והלחתו) ולמנוע את החמרתו (על ידי חיזוק העור).

במילים אחרות, תהליך זה מספק התחדשות מתמשכת ומתקדמת לרקמות הפנים. חולים שיש להם מתיחת חוט לצורך גירוי קולגן יבחינו בשיפור הדרגתי בגוון העור ובמוצקותם. בעוד חוטיהם במקומם, תגובת הריפוי של הגוף תופעל כל הזמן מכיוון שהגוף ירצה “לרפא” את האזורים התפורים ולגרש את התפרים. הגוף מתוכנת ביולוגית להגיב כך כאשר הוא חש כל עצם זר שנמצא בתוך הדרמיס. למרבה המזל, מכיוון שהחוטים המונחים מתחת לעור במהלך הרמת חוט הם כל כך קטנים, המטופל לא ירגיש דבר מכל זה קורה. רוב האנשים כלל לא יכולים לחוש בתפרים שלהם לאחר שהעור נרפא סביבם.